W dniu 6 października 2011r. 48 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Renatą Jaroszewicz, Joanną Żuk i Szymonem Matuszewskim wybrało się do Cinema City w Zielonej Górze na film "1920 Bitwa Warszawska". Film dostarczył wiele wrażeń i na pewno był nietypową lekcją historii. Większość uczestników to uczniowie ostatnich klas technikum, którzy na lekcjach historii w tym roku omawiali wojnę polsko - bolszewicką (elementem tej wojny była bitwa warszawska).
"1920 Bitwa Warszawska" to wielki fresk historyczny o jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. Film "1920 Bitwa Warszawska" to pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie aktorskich filmów zrealizowanych w technice 3D, a przy tym pełen dynamicznej batalistyki, imponujący fresk historyczny o jednej z osiemnastu najważniejszych bitew w dziejach świata. Nie wszyscy dziś zdają sobie sprawę z tego, że była to jedyna od XVII wieku zwycięska bitwa stoczona samodzielnie przez Polaków (13-25 sierpnia 1920 roku), która zadecydowała o losach wojny. Jerzy Hoffman, wybitny specjalista od wielkich widowisk filmowych, nominowany do Oscara za ekranizację "Potopu", był właściwą osobą, by zająć się tym tematem. Reżyserowi udało się odtworzyć atmosferę lat 20. ukazując wielki patriotyzm i heroiczny wysiłek pokolenia naszych przodków. Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan (Borys Szyc), poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktorce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Podczas walk Jan trafia do niewoli. Jego los leży w rękach czekisty Bykowskiego (Adam Ferency), który ucieleśnia okrutne oblicze bolszewickiej rewolucji. Historia znajdzie finał w wielkiej bitwie, która na zawsze odmieni nie tylko losy Jana i Oli, ale całej dwudziestowiecznej Europy. Obok bohaterów fikcyjnych na ekranie pojawiają się także postacie historyczne: marszałek Józef Piłsudski (Daniel Olbrychski), generał Tadeusz Rozwadowski (Marian Dziędziel), pułkownik Wieniawa-Długoszowski (Bogusław Linda), a także Włodzimierz Lenin i Józef Stalin.
15 października 2010r. prawie 50-osobowa grupa uczniów Naszej Szkoły wraz ze swoimi opiekunami (Panią Joanną Żuk, Panią Renatą Jaroszewicz, Panią Małgorzatą Kowalczyk i Panią Wiolettą Sadowską)
była na premierze filmu Davida Finchera "The Socjal Network"
Film wart obejrzenia z wielu powodów. Reżyser David Fincher, to również twórca thillera "Siedem", a poza tym może pod wpływem tego filmu, wśród uczniów Naszej Szkoły narodzi się kolejny genialny programista :).